kukurydza kanonier

Pierwsze Dni Kukurydzy za nami 05 września 2018

W dniu wczorajszym odbyły się pierwsze z cyklu Dni Kukurydzy naszej firmy. Gościliśmy w miejscowości Barcice. Pogoda oraz frekwencja dopisały, można było wysłuchać prelekcji na temat najlepszych odmian kukurydzy w katalogu PROCAM, szczególną uwagę zwrócono na odmiany KANONIER, DKC 3050, ES ABAKUS, SY KARTHOUN. Była także możliwość odwiedzenia stoiska lekarza roślin (przygotowanego przez studentów SGGW), gdzie przygotowano bardzo ciekawe okazy entomologiczne i fitopatologiczne. Obecny był też Ekspert kiszonkowy z firmy LG – każdy chętny mógł zbadać przywiezioną przez siebie kukurydzę, chociażby na suchą masę czy strawność. Była także możliwość odwiedzenia stoisk tematycznych firm BIO-GEN, gdzie zaprezentowano preparaty bakteryjne takie jak BIOGEN REWITAL PRO+  na rozkład resztek pożniwnych oraz OstriniaSTOP preparat do poprawy środowiska uprawy oraz zdrowotności kukurydzy. Firma SDP przedstawiła adiuwant Hurricane Soil oraz Isotak MAX. Na zakończenie imprezy miała miejsce biesiada. Po poczęstunku  prowadzono konkursy i ćwiczenia na temat oceny problemów fitosanitarnych kukurydzy z cennymi nagrodami.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Centralne Dni Kukurydzy PROCAM, które odbędą się dnia 11 września 2018 roku w Głębokim obok Ostrowia Lednickiego. Atrakcji nie zabraknie!

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.