PROCAM-Cup-2018

PROCAM Cup 2018 zakończony 12 czerwca 2018

Wielkim Finałem we Wronkach zakończył się wczoraj Ogólnopolski Turniej Piłkarski PROCAM Cup 2018 organizowany przez PROCAM Polska oraz BASF Polska. Zwycięzcą tegorocznej edycji jest zespół z województwa podkarpackiego – LKS Korzenica. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest wyjazd ma na październikowy mecz Reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W niedzielę 16 czerwca do Wronek zjechało 6 drużyn, które zwyciężyły w eliminacjach regionalnych. Piękna pogoda, bardzo dobrze przygotowana murawa oraz licznie przybyli kibice potwierdzili wysoką rangę turnieju, który może okazać się dla wielu młodych piłkarzy przepustką do wielkiej piłkarskiej kariery. – Rozmawiałem z trenerem Adamem Nawałką, który prosił mnie o relacje z wydarzenia. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi uprawia czynnie piłkę nożną. Za kilka lat Reprezentacja Polski będzie potrzebowała nowych twarzy, dlatego też mam nadzieję, że ktoś z Was założy w przyszłości koszulkę z orłem na piersi – w ten sposób uczestników finału we Wronkach powitał Paweł Janas, były trener naszej reprezentacji.

Od pierwszego dnia rozgrywek rywalizacja stała na wysokim i wyrównanym poziomie. Mecz za meczem wygrywały UKS Śrem oraz LKS Korzenica, która w finałach niespodziewanie zremisowała z SP 2 Kluczbork 2:2 tracąc ważne punkty. W spotkaniu tym gracze z Kluczborka pokazali jednak, że gra się do ostatnich sekund zdobywając dwie bramki w ostatniej minucie meczu. Wówczas wydawało się, że to UKS Śrem odniesie zwycięstwo w turnieju, jednak po raz kolejny przysłowie „dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe” znalazło swoje pokrycie w rzeczywistości. – To właśnie piękno sportu, który wszyscy kochamy. Niesamowite emocje, walka od pierwszych do ostatnich sekund oraz radość uczestników turnieju są największym powodem do dumy i zadowolenia jego organizatorów. Pomimo, iż zwycięzca mógł być tylko jeden, każda z drużyn może czuć dumę będąc czołowymi drużynami piłkarskimi w kraju – słusznie zauważył Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży firmy BASF Polska.

Kluczowy dla wyłonienia zwycięzcy okazał się mecz pomiędzy LKS Korzenica a UKS Śrem. Mimo przewagi w czasie posiadania piłki zawodnicy UKS nie potrafili znaleźć sposobu by pokonać bramkarza rywali. „Niewykorzystane sytuacje się mszczą” – tak było również w przypadku graczy z wielkopolski, którzy w drugiej połowie stracili dwie bramki po stałych fragmentach gry i przegrali w bezpośrednim starciu z zespołem LKS. – Jestem pod wrażeniem gry wszystkich uczestników turnieju finałowego. Aż trudno uwierzyć, że tak młodzi zawodnicy i zawodniczki potrafią robić z piłką tak niesamowite rzeczy. Cieszę się bardzo, że firma PROCAM wraz z BASF Polska zaangażowały się rok temu w piłkarski projekt i liczę na jego dalszy rozwój i kontynuację – powiedział Zbigniew Tomasik, dyrektor zarządzający PROCAM Holdings, współzałożyciel firmy PROCAM.

Rok temu turniej wygrała również drużyna z województwa Podkarpackiego, UKS Giganci Radymno. – Spełniliśmy swoje marzenia – mówili zgodnie zawodnicy LKS Korzenica, których tego dnia wspierali kibice i rodzice piłkarzy. Aby wziąć udział w wielkim finale drużyna z Korzenicy musiała przejechać aż 700 kilometrów, a cała podróż do Wronek trwała blisko 12 godzin. Nagrodą główną za zwycięstwo jest udział w październikowym meczu Reprezentacji Polski w Chorzowie w ramach nowego międzynarodowego turnieju, Liga Narodów. Nagrodę główną, jak i pozostałe upominki i medale wręczyli zawodnikom trener Paweł Janas w towarzystwie Zbigniewa Tomasika oraz piłkarza Lecha Poznań Dariusza Dudki, 65-krotnego Reprezentanta Polski, który grał w takich klubach jak francuskie Auxerre czy też hiszpańskie Levante. – Widząc takich piłkarzy możemy być spokojni o przyszłość krajowej piłki nożnej – stwierdził Dudka.

Na zakończenie turnieju oprócz nagród dla drużyn wręczone zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrani zostali: Wiktor Hatelski (LKS Korzenica), Kacper Ochowiak (UKS Śrem), Ksawery Chatkiewicz (SP 2 Kluczbork), Jakub Gniazdowski (Michałki Dobre Miasto), Kacper Rajmundowski (Bosko Sulęcin) oraz Patryk Juszczak (UKS Saturn Ostrowite).