pola-kukurydzy-procam

PROCAM na dniach kukurydzy PZPK 17 września 2018

W dniu 14.09.2018 r. w Słupi Wielkiej w Centralnym Ośrodku Badania Odmian Roślin Uprawnych odbyły się Dni Kukurydzy PZPK, gdzie zaprezentowaliśmy odmiany: DKC 3050, Tonifi CS, Kanonier, ES Perspective, P 8613 i SY Impulse. Kukurydza została zasiana na glebie 3a/3b, na każdą odmianę przypadały 4 rzędy siewnika. Nasze odmiany bardzo dobrze zaprezentowały się na tle konkurencji, szczególną uwagę rolników zwróciła odmiana SY Impulse, która wykształciła 18 rzędów ziarna po 36 ziarniaków/rząd!

Działu Skupu Płodów Rolnych PROCAM reprezentował Karol Szczepaniak, który odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych osób. Nie zabrakło także przedstawiciela firmy BIO-GEN – Radek Wojciech opisywał odwiedzającym zalety stosowania preparatu Rewital PRO+.

W spotkaniu udział wzięło 21 wystawców, prezentując 122 odmiany kukurydzy.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.