PROCAM Agronomia Sukcesu > Produkty > Nawozy > Nawozy specjalistyczne

Nawozy specjalistyczne

Nawozy specjalistyczne

Polecane przez nas nawozy specjalistyczne są niezbędne do uzyskiwania wysokich i dobrych jakościowo plonów w nowoczesnym rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Ich stosowanie zapewnia skuteczne zaopatrzenie roślin uprawnych w konieczne do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju składniki pokarmowe. Ponadto poprawia strukturę gleby oraz zmniejsza presję sprawców chorób grzybowych.

Nawozy specjalistyczne na start

Ultrazlokalizowane nawożenie podczas siewu pozwala zaoszczędzić czas i paliwo, gdyż z harmonogramu prac możemy wyeliminować jeden przejazd. Kolejną korzyścią jest to, że składniki nawozu podanego tak precyzyjnie są łatwo dostępne dla rośliny, nawet przy deficycie opadów deszczu. Nie możemy też zapominać o oszczędności wynikającej z tego, że nie nawozimy całej powierzchni pola – zużywamy więc mniej nawozu, a także nie dokarmiamy nim chwastów w międzyrzędziach i tym samym ich presja staje się mniejsza.

Wśród nawozów specjalistycznych w naszej ofercie znajdują się produkty wzbogacone o mikroorganizmy Bacillus Spp., Trichoderma Spp. i Coniothyrium Spp. Ich wysoka koncentracja sprawia, że poza nawożeniem osiągamy efekt ograniczenia presji wielu groźnych chorób grzybowych (sprawdź nasze fungicydy). Działanie tych bakterii przyspiesza mineralizację resztek pożniwnych, poprawia strukturę gleby i jej napowietrzenie.

Nawozy specjalistyczne dla ogrodnictwa

Stosowanie oferowanych przez nas nawozów specjalistycznych daje możliwość dostosowania ich dawek do bieżących potrzeb uprawianych roślin. Azotowo-wapniowe nawozy o spowolnionym działaniu świetnie sprawdzają się w uprawach warzywnych, ogrodniczych oraz w sadach. Stopniowe uwalnianie składników zapewnia stabilny wzrost roślin. Dodatkowe działanie takich preparatów w glebie znacząco ogranicza presję patogenów chorobotwórczych, a także szkodników i chwastów (sprawdź ofertę na herbicydy). Sięgnij po nasze nawozy specjalistyczne, a przekonasz się, że to doskonała inwestycja.

Wyświetlanie jednego wyniku

  • Microphos P PRO+ oraz Microphos BTC

    MICROPHOS P PRO+

    MICROPHOS P PRO+

    Mikrogranulat starter Microphos Pro+ to optymalne rozwiązanie we wstępnej fazie nawożenia. Każda mikrogranula zawiera 46% Fosforu, 10% Azotu, 5% Siarki, 0,6% Manganu i 0,5% Cynku. Dostępność i przyswajalność substancji odżywczej do stymulacji hormonów wzrostu jest kluczem do efektywnych i równomiernych wschodów.