PROCAM Agronomia Sukcesu > Produkty > Preparaty do poprawy środowiska uprawy

Preparaty do poprawy środowiska uprawy

Ochrona biologiczna pozwala w naturalny sposób utrzymać szkodniki i patogeny chorobotwórcze na niskim, nieszkodliwym dla uprawianych roślin poziomie. Znajdujące się w ofercie firmy PROCAM Polska preparaty wspomagają rozwój mikoryzy rizosfery, poprawiając jednocześnie rozwój systemu korzeniowego roślin. Ich stosowanie stwarza niekorzystne warunki do żerowania szkodników, dzięki czemu w znaczny sposób ogranicza ryzyko uszkodzeń powodowanych przez organizmy szkodliwe, a także skutecznie redukuje choroby i wpływa korzystnie na wielkość i jakość uzyskiwanych plonów.

Showing all 7 results

 • produkt-bio-lider

  ErucaSTOP

  ErucaSTOP

  ErucaSTOP

  Preparat mikrobiologiczny tworzący niekorzystne warunki do żerowania gąsienic. Zawiera wyspecjalizowane izolaty bakterii z rodzaju Bacillus sp. W wyniku jego zastosowania poprawia się zdrowotność roślin oraz wspomaganiu ulegają procesy regeneracyjne po uszkodzeniach spowodowanych przez gąsienice w uprawach sadowniczych, warzywniczych oraz roślin ozdobnych. Bakterie zawarte w preparacie ErucaSTOP są zdolne do zmiany warunków środowiska, które stają się niekorzystne dla rozwoju szkodliwych owadów.

 • produkt-bio-lider

  NicienieSTOP

 • produkt-bio-lider

  DeliaSTOP

  DeliaSTOP

  Preparat mikrobiologiczny tworzący niekorzystne warunki do żerowania śmietki kapuścianej. Ogranicza liczbę roślin zaatakowanych przez śmietkę. W skład preparatu wchodzą: kompozyt mikrobiologiczny oraz odpowiednio dobrane wyciągi roślinne odpowiedzialne za rozwój prawidłowej mikroflory na korzeniach, łodygach i liściach roślin kapustowatych. Po zastosowaniu preparatu rośliny stają się mniej atrakcyjne do zasiedlenia przez tego szkodnika. DeliaSTOP wpływa również na ograniczenie rozwoju larw śmietki kapuścianej w glebie poprzez stworzenie niekorzystnych warunków do ich bytowania.

 • Nematado Biocontrol

  NEMATADO BIOCONTROL

  NEMATADO BIOCONTROL

  Preparat mikrobiologiczny redukujący ilość porażonych nicieniami roślin.

  Nematado Biocontrol to mikrobiologiczny preparat doglebowy, w skład którego wchodzą wyselekcjonowane szczepy bakterii. Preparat wspomaga rozwój mikroflory rizosfery, która wytwarza metabolity odstraszające nicienie glebowe, poprawia rozwój systemu korzeniowego, poprawia plonowanie roślin i jakość przetwórczą plonów.

  Nematado Biocontrol ogranicza zużycie pestycydów i fungicydów.

  Preparat jest bezpieczny dla ludzi i roślin, nie zawiera organizmów ani substancji pochodzących od organizmów genetycznie modyfikowanych.

  Stężenie bakterii w preparacie wynosi >109.

 • produkt-bio-lider

  OstriniaSTOP

  OstriniaSTOP

  OstriniaSTOP Preparat mikrobiologiczny tworzący niekorzystne warunki do żerowania omacnicy prosowianki Korzystnie wpływa na ilość i jakość plonu kukurydzy poprzez ograniczenie szkodliwości omacnicy. Zawiera wyselekcjonowane bakterie i wyciągi roślinne, które odpowiadają za zmianę warunków siedliskowych na liściach, łodygach i kolbach, przez co rośliny stają się mniej atrakcyjne dla żerowania jak również zasiedlania przez szkodnika. Ograniczenie żerowania gąsienic w kolbach wpływa również na zmniejszenie ich wtórnego porażenia przez grzyby odpowiedzialne za wytwarzanie mikotoksyn.

   

 • produkt-bio-lider

  OtiorSTOP

  OtiorSTOP

  OtiorSTOP

  Preparat mikrobiologiczny tworzący niekorzystne warunki do żerowania opuchlaków. Poprawia środowisko glebowe w sąsiedztwie korzeni roślin takich jak truskawki, winorośla, maliny, borówki, porzeczki, agrest, które są narażone na żerowanie larw opuchlaków (Otiorhynchus). Zawarte w preparacie mikroorganizmy i wyciągi roślinne stymulują wzrost korzeni i zmieniają warunki glebowe, czyniąc je niekorzystnym dla rozwoju larw opuchlaków. Zastosowanie preparatu wpływa na poprawę zdrowotności, ograniczenie liczby roślin porażonych przez larwy opuchlaka oraz poprawia wielkość i jakości plonu.

 • produkt-procam

  SILTAC EC 1L

  SILTAC EC 1L

  Preparat Siltac®EC stosuje się w formie opryskiwania roślin po uprzednim rozcieńczeniu w wodzie.