Preparaty do poprawy środowiska uprawy

Ochrona biologiczna pozwala w naturalny sposób utrzymać szkodniki i patogeny chorobotwórcze na niskim, nieszkodliwym dla uprawianych roślin poziomie. Znajdujące się w ofercie firmy PROCAM Polska preparaty wspomagają rozwój mikoryzy rizosfery, poprawiając jednocześnie rozwój systemu korzeniowego roślin. Ich stosowanie stwarza niekorzystne warunki do żerowania szkodników, dzięki czemu w znaczny sposób ogranicza ryzyko uszkodzeń powodowanych przez organizmy szkodliwe, a także skutecznie redukuje choroby i wpływa korzystnie na wielkość i jakość uzyskiwanych plonów.

Showing all 5 results

 • produkt-procam

  DELIA STOP

  DELIA STOP

  Preparat do higienizacji środowiska upraw roślin krzyżowych.

  Żerowanie muchówki śmietki kapuścianej powoduje często rozwój niepożądanej mikroflory w środowisku rozwoju roślin krzyżowych. Wyciągi roślinne zawarte w preparacie regulują rozwój odpowiedniej mikroflory na korzeniach łodygach i liściach roślin, powodując, że roślina jest znacznie mniej atrakcyjna dla owadów żerujących. Konsekwencją zastosowania preparatu jest znaczne ograniczenie porażonych roślin owadami, redukcja chorób, wzrost plonowania oraz poprawa jakości plonów.

 • Nematado Biocontrol

  NEMATADO BIOCONTROL

  NEMATADO BIOCONTROL

  Preparat mikrobiologiczny redukujący ilość porażonych nicieniami roślin.

  Nematado Biocontrol to mikrobiologiczny preparat doglebowy, w skład którego wchodzą wyselekcjonowane szczepy bakterii. Preparat wspomaga rozwój mikroflory rizosfery, która wytwarza metabolity odstraszające nicienie glebowe, poprawia rozwój systemu korzeniowego, poprawia plonowanie roślin i jakość przetwórczą plonów.

  Nematado Biocontrol ogranicza zużycie pestycydów i fungicydów.

  Preparat jest bezpieczny dla ludzi i roślin, nie zawiera organizmów ani substancji pochodzących od organizmów genetycznie modyfikowanych.

  Stężenie bakterii w preparacie wynosi >109.

 • produkt-procam

  OstriniaSTOP

  OstriniaSTOP

  OstriniaSTOP – bardzo efektywny środek biologiczny na ograniczenie szkodliwości, występowania motyla omacnicy prosowianki.
  Preparat OstriniaSTOP zawiera wyselekcjonowane bakterie z grupy Bacillus i wyciągi roślinne, które odpowiadają za zmianę warunków środowiska zewnętrznego rośliny (na liściach, łodygach i kolbach), stwarzając niekorzystne warunki do żerowania i zasiedlania roślin przez omacnicę prosowiankę, wytwarzane przez bakterie metabolity indukują w roślinie naturalne systemy obronne przed uszkodzeniami spowodowanymi przez insekty

 • produkt-procam

  OtiorSTOP

  OtiorSTOP

  Preparat redukujący ilość roślin porażonych opuchlakami

  OtiorStop to preparat do higienizacji środowiska korzeni roślin tj. truskawki, winorośli, maliny, borówki, porzeczki, agrestu, które są narażone na żerowanie larw opuchlaków (Otiorhynchus). Larwy uszkadzają korzenie roślin powodując upośledzenie pobierania związków odżywczych z gleby oraz rozwój organów. Miejsca uszkodzone przez opuchlaki, często stanowią wrota do infekcji bakteryjnej lub grzybowej. Zawarte w preparacie mikroorganizmy i wy-ciągi roślinne stymulują zdrowy wzrost korzeni i zmieniają środowisko glebowe czyniąc je niekorzystnym dla rozwoju larw opuchlaków. Bakterie w preparacie produkują substancje odżywcze, które są bezpośrednio pobierane przez rośliny. Konsekwencją zastosowania preparatu jest podwyższenie zdrowotności roślin, ograniczenie roślin porażonych larwami opuchlaka oraz poprawa jakości
  i plonowania roślin.

 • produkt-procam

  SILTAC EC 1L

  SILTAC EC 1L

  Preparat Siltac®EC stosuje się w formie opryskiwania roślin po uprzednim rozcieńczeniu w wodzie.