Zboża jare

NASIONA ZBÓŻ JARYCH DO SIEWU

W naszej bogatej ofercie znajduje się wysokiej jakości kwalifikowany materiał siewny zbóż jarych. Są to najpopularniejsze odmiany uprawiane w kraju. Oferujemy nasiona zbóż jarych, przeznaczone do wysiewu na różnych stanowiskach. Kwalifikowany materiał siewny zapewnia lepsze kiełkowanie, zdrowe siewki oraz mniejsze ryzyko wystąpienia chorób w całym okresie wegetacji. Przekłada się to na znacznie lepsze parametry jakościowe ziarna, co finalnie pozwala na uzyskanie wyższych cen w skupie.

Nasiona zbóż do siewu – nie tylko oziminy

Choć zboża niepodzielnie królują w strukturze zasiewów, to popularność odmian jarych nie jest zbyt duża. Mają one jednak szereg zalet, które mogą skłonić rolników do sięgnięcia choćby po jęczmień jary. Nasiona zbóż do siewu pochodzące z uznanych hodowli pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących plonów, a stosunkowo niewielkie wymagania wodne jęczmienia jarego są współcześnie niesłychanie istotne. Niedocenianym argumentem przemawiającym za tą uprawą są względy organizacyjne i logistyczne, bowiem decydując się na uprawę jęczmienia jarego, rozładowujemy nieco intensywność prac w gospodarstwie w najbardziej newralgicznych momentach. Ponadto jęczmień szybko schodzi z pola, więc jest on dobrym przedplonem choćby dla rzepaku ozimego.

Pszenica jara – nasiona to klucz do uzyskania wysokiego plonu

Nasiona pszenicy jarej nie są co prawda pierwszym wyborem plantatorów, jednak nie warto o nich całkowicie zapominać. Pszenica jara, choć plonuje niżej niż odmiany ozime, pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów jakościowych ziarna, co korzystnie wpływa na rentowność uprawy. Z tego względu pszenica jara to doskonała propozycja dla tych rolników, którym pogoda nie pozwoliła na siew zbóż ozimych. Siew zbóż jarych jest też bardzo dobrym wyborem po późno zbieranych przedplonach.