PROCAM Agronomia Sukcesu > Produkty > Regulatory wzrostu

Regulatory wzrostu

Regulatory wzrostu

Regulacja pokroju zbóż i rzepaku to jedne z najistotniejszych zabiegów, jakie wykonujemy. Regulatory wzrostu mają za zadanie przeciwdziałać wyleganiu roślin w późniejszych fazach rozwojowych, ale mają również realny wpływ na kondycję roślin i co za tym idzie – na wysokość plonu.

Regulatory wzrostu i rozwoju roślin

Ingerowanie w pokrój roślin pozwala optymalizować ich rozwój tak, aby najsilniejsze były te części roślin, które mają kluczowe znaczenie dla wysokości plonu. Dlatego mimo powszechnego nazywania tego zabiegu skracaniem powinniśmy pamiętać, że jest to pewne uproszczenie. Zahamowanie nadmiernego wzrostu części nadziemnych rośliny pozwala na wzmocnienie i rozbudowanie jej systemu korzeniowego. Odpowiednio dobrany i w porę zastosowany regulator wzrostu zbóż czy rzepaku wpływa więc nie tylko na wyrównanie łanu i gwarantuje stabilność roślin aż do żniw, ale dzięki wspieraniu rozwoju wybranych partii rośliny pozwala uzyskać znacznie lepszy wynik zbiorów.

Regulatory wzrostu roślin w naszej ofercie

Naszym klientom oferujemy znane i cenione na rynku regulatory wzrostu i rozwoju roślin, których zadaniem jest przyśpieszanie wielu procesów życiowych uprawianych roślin. Przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w uprawach rolniczych. Głównie są to regulatory wzrostu zbóż (np.: Moddus Start) i inhibitory wzrostu rzepaku, choć część preparatów wykorzystywana jest też w celu zapobiegania kiełkowaniu bulw ziemniaków. Ze względu na to, że zabieg regulacji pokroju niemal zawsze łączony jest z ochroną fungicydową, w tym dziale znajdują się także środki łączące funkcję regulatora wzrostu z działaniem grzybobójczym. Komponując zabieg wiążący ochronę fungicydową z regulacją pokroju roślin, warto pamiętać, że niektóre preparaty grzybobójcze mają właściwości skracające.

Wybierz regulator wzrostu najlepiej dopasowany do Twoich upraw i fazy rozwojowej roślin.